Centrum Studiów nad Św. Katarzyną ze Sieny

Od 1940 roku istnieje w Rzymie Centro Studi Cateriniani - Centrum Studiów nad św. Katarzyną (CISC).
Centrum zostało zorganizowane przez naszą założycielkę, Luigię Tincani, i od dziesięcioleci jest blisko związane z naszą rodziną zakonną. Zbiera różne wydania pism Świętej ze Sieny, materiały drukowane na jej temat (np. publikowane i niepublikowane prace naukowe), fotografie dzieł sztuki ją przedstawiających; pomaga w organizacji konfrencji naukowych i wykładów itd. Z zebranych materiałów można korzystać w czytelni rzymskiej siedziby CISC. Jego pracownicy oferują też bezpłatne konsultacje wszystkim, którzy interesują się postacią św. Katarzyny. Z konsultacji w języku włoskim można skorzystać osobiście (w siedzibie Centrum) lub korespondencyjnie. Na adres Centrum można też pisać w innych językach.;)
Adres rzymskiej siedziby i Centrum Studiów nad Św. Katarzyną i jego biblioteki:
Piazza di S. Chiara 14 (pierwsze piętro)
Roma 00186
tel (0039) 066864408
e-mail

A teraz najważniejsze informacje:

Od kilku lat Centrum ma charakter międzynarodowy, dlatego zbiera materiały też w języku polskim. Wkrótce będzie dostępna także polska wersja strony internetowej: http://www.centrostudicateriniani.it/
A w Bibliotece Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie można korzystać z bezpłatnych konsultacji na temat Świętej Katarzyny i jej dzieł (konsultacje po polsku lub po włosku). Nasza siostra Anna Maria pełni swój dyżur we wtorki od 14.30 do 16.30, na razie do 12 lipca 2011 roku włącznie.
Zapraszamy!
Misjonarki Szkoły
 
Źródło: http://misjonarkiszkoly.blogspot.com/2011/05/centrum-studiow-na-sw-katarzyna-ze.html